Srpen 2012

Reklamy

30. srpna 2012 v 13:08 | Midori-Chan & Tsuki-Chan

S Tsuki nemáme rádi, když nám dotyční lidé reklamy naházejí různě do jiných článků, se kterými to nemá nic společného. Proto sem na blog zavádíme rubriku REKLAMY.

Pište sem cokoliv, co se týká jiných či vašich blogů - Hlasování, sdílení, Like, apod. věci.

Záleží jen na nás (T&M), na co rozklikneme... ;)

Děkujeme všem! :)

Pravidla blogu

30. srpna 2012 v 12:47 | Midori-Chan & Tsuki-Chan
Každý blog má vždy svá pravidla. Většinou se vyskytují na každém blogu tři základní pravidla, které zde musíte respektovat. A pokud tomu tak nebude, nahoře v pravém rohu je křížek, dokonce červený. ;)

  1. Nekopírovat - S Tsuki nemáme rády, když někdo kopíruje naši námahu, kterou pro tento blog děláme. Nekopírujte obrázky, články (včetně japonštiny). (Pozn. Tsuki-chan - s články si dáváme velkou práci, takže opravdu nejsme rády, pokud někdo naše "díla" vpodstatě krade. Ještě existuje Autorské právo a to si nárokujeme i my dvě.
  2. Nemluvit vulgárně - Tsuki a já nemáme rády sprosté lidi, kteří mluví vulgárně. A pokud jen uvidíme nějaké sprosté slovo, narážky na jiné návštěvníky či přímo na nás, ihned Vás blokujeme, abyste k nám již neměl/a přístup!
  3. Reklamy - I když my Vám reklamy povolíme, ale vše nám pište prosím SEM.
  4. Nepište komentáře, které nesouvisí s článkem. Už je to v bodu tři - reklamy do reklam. Pokud chcete psát něco jiného než reklamy a není to k tématu, máte smůlu.

BIGBANG

29. srpna 2012 v 15:00 | Midori-Chan

Tsuki-chan - Vše o mě

29. srpna 2012 v 11:54 | Tsuki-chan
I já, stejně jako Midori-chan, přidávám nějaké informace o mě. :)


Jméno: Tsuki Neko Takahashi
Věk: 15
Barva vlasů: Tmavě hnědá, brzo možná obarvená na černo
Barva očí: Hnědo-šedo-zelená, dost divná
Povaha: Trhlá, občas melancholická, trochu cholerická a používající samurajský styl myšlení.
Hobby: Japonsko, japonština, čtení, psaní, jízda na koni, běh
Oblíbené barvy: Černá, bílá, červená, šedá
Oblíbené jídlo: Krevety a mořské plody, kuřecí vývar, ramen a sushi
Oblíbené pití: Černý čaj a pak minerálky, hlavně granátové jablko a bílé hrozny
Co nemám ráda:
Kouření, machrování a hlavně nadávání na Japonsko a japonce, to se projeví mé cholerické já.
Musím o sobě prozradit, že jsem hodně extravagantní osobnost. Znáte Grella Sutcliffa z Kuroshitsuji? Jestli ano, tak se musím přiznat, že mám občas takovou Greloidní náladu. Jsem hodně trhlá osoba, vážně!
Jak už jste asi z mé přezdívky poznali, mám ráda měsíc (Tsuki), kočky (Neko) a kasická japonská příjmení (Takahashi). Tady na blogu se budu starat o tyto rubriky: historie, kultura, literatura, filmy a japonština. Baví mě tyhle věci studovat a troufám si říct, že se v nich relativně vyznám.

Jsem velký fanda umění, knížek a filmů. Můj oblíbený japonský herec je Uehara Takuya. Za nejlepší japonský film (i když jsem jich zatím moc neviděla) považuji 14 samurajů. Miluji knížky Takashi Matsuoky a taky čtu Murakamiho. Nejsem velký fanda anime a mangy, ačkoliv s obojím mám zkušenosti. Za nejlepší anime (viděla jsem asi tři nebo čtyři) považuji Working!! Ale jako fanatik do jazyka spíš čtu ty filmy. :)

Stejně jako imouto-chan (Midori-chan, imouto znamená mladší sestra :)) nemám ve svém městě (které je na druhém konci republiky než to její) moc přátel, hlavně z toho důvodu, že mám takovou zvláštní averzi k lidem. Samozřejmě existují lidé, kteří mi nevadí, ale jsem tak strašný sociofob, že se bojím pomalu vyjít na ulici. Ne že by začali kouřit, i když spousta z bývalých spolužáků začala, ale i tak. Minulost je minulost.

Tenhle článek jsem hodně promazávala, vlastně toho o mě nemusíte vědět tolik, to poznáte z mých článků. :) Zatím vás tedy vítám tady a doufám, že se náš blog objeví ve vašich oblíbených. :)

Midori-Chan - Vše o mě

29. srpna 2012 v 11:17 | Midori-Chan
Aby jste měly menší představivost, jak adminka Midori-Chan vypadá, mám tu pro vás pár informací o mě! ;)

Jméno: Soňa
Věk: 14
Barva vlasů: Světle hnědá
Barva očí: Modrá
Povaha: 70% sangvinik, 20% cholerik a 10% melancholik, samotář, vtipná, hodná, milá.
Hobby: Malování, japonština, grafika, čtení, sport
Oblíbené barvy: Modrá, zelená, černá, bílá a fialová


Oblíbené jídlo: Smažený sýr s hranolky, špagety, pizza, čína
Oblíbené pití: Já spíše piju minerálky, ale i Coca Colu a Kofolu :)

Co nemám ráda:
> Kouření - Jsem čistá dušička :)
> Alkohol
> Frajery/Frajerky či namyšlené barbieny


Tak o mě víte v podstatě všechno. Pokud jste se zarazili u toho slova, že jsem samotář, tak to je pravda. Už od mala jsem byla vychovaná plné lásky mé maminky, ale otce ne. Mám ji moc ráda! Jenže když už nemám v mém městě ani přátelé (začali kouřit a pít), tak jsem se osamostatněla tak, že se dokážu postarat. Proto nemám, ale vůbec nemám ráda, když mi někdo leze do mého vlastního soukromý. Jsem prostě radši sama a už to tak zůstane.
Samozřejmě mám ale hodně věrných přátel, vskutku hodně! A to jenom proto, že dokážu lidi pobavit a že jsem na ně hodná. Hold se se mnou nenudí - Doslova. :D

Jak jste si jistě všimly designu, není tak úplně senzační, já vím. Ale i tak Vám muselo dojít, že jsem dívka zaměřená na grafiku. Pro tento blog spolu s adminkou Tsuki, která tento blog založila a já pouze dodala její šarm, budeme dělat maximum, abyste se tu cítily jako v opravdovém Japonsku.
Jsme natolik šikovné, tedy spíše Tsuki, že našla jednu stránku, kde můžeme dělat i rozhovory s japonskými občany. Bude to velká legrace! :D Také tu nebude chybět japonština. Tsuki a já jsme japonštinou posedlé, akorát, že toho Tsuki umí víc. Já ale budu také umět hodně, jelikož dne 9. září 2012 jdu na kurz japonštiny! Huráá! :))

S Tsuki píšeme i povídky, i když jsme si je nikdy nepřečetly mezi sebou a vy budete mít také možnost nahlédnout do hlavy naší velké a mimořádné fantazie.

Moje přezdívka Midori-Chan, jak jsem k ní přišla?
Abyste rozuměly, tak MIDORI znamená v japonštině Zelená. Já mám zelenou moc ráda, ale spíše u mě vítězí modrá. Jenže modrá je Ao, a abych se jmenovala Ao-Chan, tak to je opravdu divné...

No, myslím, že jsem toho o sobě řekla docela hodně.
Pokud máte nějaké otázky, pište, prosím. ;)

Adminky blogu se představují ^_^

29. srpna 2012 v 9:06 | Midori-Chan & Tsuki-Chan

Píše Midori-Chan:
Konničiwa lidičky, chtěly bychom se Vám spolu s mojí společnicí a věrnou kamarádkou Tsuki představit. Obě dvě jsme již před tímto nově založeném blogu měly i jiné blogy. Já měla v podstatě dva blogy, u níž jsem jeden zrušila a druhý, který byl na internetu teprve týden také.
Tsuki nevím, kolik blogů měla, ale jistě měla nanejvíš dva-tři blogy.

Sugo! Jakto, že nevím, kolik má moje spolu adminka blogů, nebo spíše měla?
Věci se mají tak, že jsme se v podstatě nikdy neviděly.
Jak jsme se seznámily?
Tsuki mi poslala odkaz na její blog, který byl samozřejmě o Japonsku a já se k ní přihlásila. Jenže nebyl čas a tak jsem ze skupiny na jejím blogu odešla. Naštěstí ji mám jak na e-mailu, tak i na FB.

Jak čas letěl, tak jsme se kamarádily víc a víc (ano, i přes to, že jsme od sebe daleko) a zjistily jsme tak, že jsme asi ztracená dvojčata.
- Máme stejné koníčky
- Také stejný cíl - Sejít se spolu a navštívit Japonsko :3
- Smysl pro humor (fakt velký), ještě nikdy jsem se s nikým tak nezasmála! :D
- Sklony pro dobrou češtinu. Obě dvě jsme spisovné holčiny, takže nemluvíme nějakou vypatlaninou...
- Jsme obě opravdu šílené, ale jsme za to rády! :D

Píše Tsuki-chan
Konnichiwa, minna-san! Vítám vás tu! Jak to tak vypadá, imouto-chan už vlastně všechno řekla, takže můj příspěvek bude o něco kratší. Jistě, do Japonska chce strašně moc lidí a s nimi i my dvě. No a s kým jiným strávit den v letadle a pak sladkých x týdnů nebo měsíců v Zemi vycházejícího slunce? Samozřejmě se ztraceným dvojčetem! A vážně, naše rozhovory radši nechtějte slyšet! Nevím jak Midori, ale já si většinou poprskám celou obrazovku. :D
Každopádně, co mělo být řečeno už jsme napsaly. Na závěr Vám přeji, abyste si to tu užili, stejně jako si to tu užíváme my! :D

Jak jste si již všimli, tak s Tsuki máme rozdělené rubriky. Jsem ale ráda, ona si vzala právě to těžké a já mám takové oddychové rubriky, za což jsem ráda! ^_^ Ale tak, já se víc věnuji právě té hudbě, které je v Japonsku velmi mnoho... :)

Zajímavosti ohledně blogu či o nás se můžete dočíst ZDE.

Pokud jste zde poprvé, uděljte nám radost a podívejte se na pravidla blogu.
Pokud nám chcete dát nějaké odkazy na vaše stránky, tak nám vše pište na Reklamy.


Přezdívka: Tsuki (celé: Tsuki NekoTakahashi)

--> O měPřezdívka: Midori-Chan

--> O mě