Japonská móda, ta nejšílenější a nejstylovější!

14. září 2012 v 16:50 | Midori-Chan
Harajuku je synonymum pro Japonskou alternativní módu.
Tento název se nese i samotný, neboť je Harajuku Tokyjská čtvrť, ve které právě zde v ulicích Tokya vzikají nové outfity- ty nejoriginálnější a také nejšílenější na světě. Jsou k vidění skoro na každém rohu znakového obchodu.
Tato čtvrť sousedí s Shibuyou, která je naopak vyhlášena módou komerční.

Samotné Harajuku se dělí na několik částí - kromě ulic se spoustou obchodů je to most Jingu, kde se scházejí cosplayeři (lidé oblečení jako kreslené postavy z anime nebo členové japonských kapel) a spolu s nimi i spousta dalších a samozřejmě turisté, fotografové nebo jen lidé načerpávající inspiraci.
Další částí je ztv. Ura Harajuku - zadní, 'nejundergroundovější' část Harajuku, která je domovinou Street-kei a obrovské spousty second-handů a obchodů v tomhle stylu.

Je nutné říct, že Japonská móda není jen záležitostí Tokya, Japonska nebo Asie. Získala si spoustu příznivců a následovatelů po celém světě - jak v USA, tak i v Evropě a u nás. Pořádají se srazy, různé vícedenní akce - 'cony', koncerty a podobné akce, funguje spousta webových stránek, Internetových fór apod. Ač o tomhle světě většina lidí nikdy v životě neslyšela, subkultura fanoušků Japonské módy nebo Japonska obecně je poměrně rozšířená a organizovaná.


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama