Těžká práce, aneb jak to ve světě zpěváků chodí...

5. září 2012 v 15:51 | Midori-Chan |  Jiné zajímavosti kolem /ASIJSKÉ\ hudby

Když jste byli malé děti, což platí většinou u holek, také jste si vzali hřeben či ovladač na televizi do své malé ručičky a
před zrcadlem jste se kroutili se sluchátky v uších a začali zpívat určitou písničku z Mp3 či mobilu?
Anebo jste byli spíše na pohybovou aktivitu, neboli tanec - Tango, Hip hop, house dance, street dance či jiné tance od nejjemnějšího po nejtěžší drsný, kde se držíte jenom rukama, zatímco hlavou se otáčíte o 360°?
Já osobně jsem vyzkoušela obě varianty, jenž mi jen jedna z nich docela šla a tím byl právě zpěv.
Už od mala jsem chodila na různé představení před obecenstvem. Zpívala jsem buť sama nebo se sborem.
Obvykle jsem něco vyhrála či umístila na senzačním místě, ale i tak se objevila jedna holčina, kterou jsem vskutku nenáviděla... Bohužel její báseň či zpěv byla lepší, než ta moje. Nu což... :/
Tím pádem jsem si i vylepšila hlasivky, ale na zpěvačku je to asi o 95% daleko. :D
Přiznám se, že doteď si někdy zpívám, jelikož se nudím. Dokonce i japonské písničky, kterým bohužel nerozumím. Ale když si ji pouštíte stále dokola, tak vám to nějak naleze do hlavy.
Nejlépe se asi pamatují slova v písničkách, jenž jsou v nadpisu! :D
Teď zpět do japonské hudby a jejich zajímavostí...

Vy víte, že aby nebyl blog nijak nudný, tak vždy se snažím ho oživit podobným článkem. Doufám, že se vám takové články i líbí, jelikož se snažím udělat tento blog zajímavějším.
Nuže, jak jistě víte, hlasivky a taneční pohyby potřebují stále tzv. ''trénovat''.
Na 98% se hlasivky rodí už po generace. Tím pádem na to máte talent a v budoucnu z vás může být velká hvězda. Naopak tanec nemusí být v rodové generaci - ten získáte pomocí cvičení různých kroků a trochu logiky, jak byste si představovali celé taneční číslo. Jak čas letí, tak i vaše energie sílí, ale i ubývá. Jste o něco pružnější a dokážete i ty nejtěžší taneční kroky.
Pokud se dáte na Hip Hop, tak ten se mi zdá osobně dost těžký, ale dobře se na něj dívá...
Když si člověk všimne, včetně fanoušků japonské moderní hudby, tak narozdíl od američanů se japonští zpěváci ve svých klipech více hýbou v krocích, které chce čas se naučit.
Rozdíl mezi Amerikou a Japonskem či Korejí je takový, že se více méně jen do kamery usmívají a zpívají. K tomu také nějaké to video, že jdou třeba pouští, nebo naopak plavou v moři. Ale u japonských zpěváků je to úplně jiná parketa. Klučičí či holčičí skupiny po pěti a více, se do jejich klipů více vžijí hlavně taneční kreací, která (spíše u kluků) je velmi obtížná. A proto normální člověk, jenž nikdy nechodil na žádný taneční kroužek, to nemůže zvládnout. Tedy pokud se do toho více opře, je nějaká naděje.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Krtek:3 Krtek:3 | 14. prosince 2012 v 10:51 | Reagovat

Když vemeš SHINee, ty mají opravdu úžasný choreografie :3 bych nikdy nezvládla :3

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama